Pozvánka na seminář

20. 3. 2017

Zveme Vás na seminář „Problematika lékových interakcí u seniorů“ pořádaný Výborem pro zdravotnictví PSP ČR pod záštitou místopředsedkyně výboru Mgr. Soni Markové.

Prague Onco 2017 - pacientská sekce

18. 1. 2017

V rámci konání 8. pražského mezioborového onkologického kolokvia proběhne v pacientské sekci diskuze na téma: Rozvinutí metastáz či relaps nemoci v rámci onkologického onemocnění.


 

Unie pacientů ocenila lékaře roku

2. 5. 2016

Ústav lékového průvodce gratuluje členovi správní rady. Prof. MUDr. Vladimír Tesař, DrSc., získal ocenění za celoživotní přínos v oboru nefrologie.

Revmatoidní artritida pohledem pacientů

3. 3. 2016

Jedním z hostů únorového diskuzního semináře sdružení Občan byla ředitelka Lékového průvodce, PhDr. Ivana Plechatá. Tématem setkání byly nové přístupy v léčbě revmatoidní artritidy

Nově na revmatoidní artritidu

11. 2. 2016

Zveme vás na diskusní setkání z cyklu „Dialogem k reformě“, které se bude konat ve středu 24. února 2016 v 15 hod. v budově NHÚ AV ČR.

Revmatoidní artritida – včasná léčba se vyplatí

8. 10. 2015

Vzít do ruky lžičku, otevřít zašroubovanou lahev, nastoupit do tramvaje – obyčejné věci, se kterými denně svádí bolestivý boj pacienti s revmatoidní artritidou. S nemocí žije v Česku přes 100 tisíc lidí všech věkových kategorií. Až polovina z nich končí kvůli nevratnému poškození kloubů v invalidním důchodu. Negativním důsledkům lze předejít, pokud revmatici dostanou včas správnou léčbu, a to i moderní biologické léky, které mohou projevy nemoci výrazně omezit. Na mezery v dostupnosti léčby v ČR upozorňuje organizace Revma Liga ve spolupráci s Ústavem lékového průvodce u příležitosti Světového dne artritidy 12. října.